Japonia

Pod tym tagiem znajdziesz różnorodne wzory nadruków i grafik, zainspirowane tradycyjną i współczesną kulturą japońską. Jesteś fanem mangi lub anime? Język japoński leży w kręgu Twoich zainteresowań? A może po prostu polujesz na humorystyczne gadżety w stylu kawaii? Jeśli tak, to właśnie z myślą o Tobie stworzyliśmy ogólny tag, dotyczący szeroko rozumianych, japońskich inspiracji w sklepie Prezent Simple.

Japonia to jedno z najbardziej intrygujących, azjatyckich państw. Turystyczna mekka dla zachodnich podróżników, fanów nowoczesnych technologii i miłośników shoppingu. Trudno uwierzyć, że wyspiarskie państwo o powierzchni 377 972 km² zajmuje 10 miejsce na świecie pod względem liczby ludności. Japońska stolica bije z kolei rekordy gęstości zaludnienia. Charakterystyczna panorama wieżowców Tokio z górą Fudżi (Fuji) w tle to jeden z najbardziej rozpoznawalnych, japońskich symboli.

Kultura Japonii – kraju który przez stulecia pozostawał zamknięty na przybyszów „z zewnątrz” – to szeroki, intrygujący temat. Z punktu widzenia zachodniego turysty Japonia to doskonały przykład udanego połączenia nowoczesnych technologii i głębokiego szacunku do tradycji. Do symboli wywodzących się bezpośrednio z japońskiej pop-kultury zaliczymy na pewno całą branżę akcesoriów, związanych z szeroko rozumianą kategorią “manga i anime”. Animowany biznes obejmuje dystrybucję filmów, gier i obszernej gamy gadżetów – od figurek po koszulki z nadrukiem. Lwia część podobnych akcesoriów trafia do zachodnich konsumentów, w tym m.in. do kolekcjonerów. W języku angielskim funkcjonuje nawet termin „weaboo”, określający nie-japońskich entuzjastów kultury japońskiej. Czy jesteś jednym z nich?