koszulka anime

Koszulki z grafiką lub hasłem, nawiązującym do świata mangi i anime lub ogólnie – do japońskiej pop-kultury. Pod tym tagiem znajdziesz nasze propozycje ubrań, gadżetów i akcesoriów o specyficznej stylistyce. Mamy wzory, które ucieszą: fanów stylu kawaii, miłośników kreski typowej dla japońskiej mangi, zwolenników mrocznych klimatów spod znaku „japoński horror”.

Kawaii – czyli coś „słodkiego” i „uroczego” – to japoński zwrot, który zrobił ogromną furorę wśród zachodnich otaku. Stylistyka kawaii jest połączeniem pastelowych kolorów i projektów, przypominających ilustracje dla dzieci. Typowo japońskim wynalazkiem jest wykorzystanie tego stylu w sferze publicznej, do prezentacji wizualnej instytucji czy przedmiotów codziennego użytku. Styl kawaii zobaczymy np. w ogłoszeniach, dotyczących zachowania w środkach transportu publicznego. Motywy kawaii to charakterystyczna cecha wszelkiej maści gadżetów i koszulek anime. Szczególną uwagę w tej stylistyce zwraca barwna, fantazyjna kolorystyka i nieco infantylny sposób prezentacji postaci lub przedmiotów.

Koszulka anime może też występować w wersji „mrocznej”, nawiązującej do stylistyki horroru lub makabry. Część fanów anime fascynuje się typem neurotycznych bohaterów o psychopatycznych skłonnościach – do tej kategorii wrzucimy m.in. postaci o osobowości yandere. Koszulki anime przeznaczone dla młodych, dorosłych mężczyzn (seinen), nawiązują często do tradycyjnych elementów kultury japońskiej – tu m.in. motywy samurajskie, historyczne, japońskie potwory, Godzilla.