FILTROWANIE wyczyść filtry ×
Kolor

PREZENT NA 18 URODZINY

Jaki prezent kupić koledze, koleżance, przyjaciółce lub rodzeństwu na osiemnaste urodziny? W Prezent Simple podpowiadamy, jak skompletować idealny zestaw upominkowy na 18-stkę. Mamy dla Was zabawne koszulki na imprezę oraz gadżety i śmieszne akcesoria dla tych, których wkrótce czeka przekroczenie progu dorosłości. Polecamy uniwersalne upominki urodzinowe dla dziewczyn i chłopaków („prezent na 18 urodziny”), koszulki spersonalizowane („Księżniczki rodzą się w sierpniu”) oraz podarunki z kategorii hobbystycznych („prezent dla miłośnika piwa”). Z naszą pomocą stworzysz oryginalny zestaw na 18-stkę dla brata, kolegi lub najlepszej przyjaciółki.
Filtruj

Wybrane opcje:
  • Prezent na 18 urodziny
  • Prezent na urodziny

Prezent na 18 urodziny


Pierwsze, dorosłe urodziny to niepowtarzalna okazja do świętowania w gronie rodziny lub znajomych. „Osiemnastka” dla wielu z nas pozostaje jednym z najważniejszych etapów przejścia z wieku nastoletniego w dorosłość. Nie mówimy oczywiście tylko o „pozwoleniu” na spożycie alkoholu… Dorosłość „na papierze” zbiega się często m.in. z uzyskaniem prawa jazdy. Co ciekawe, próg dorosłości jest postrzegany różnie, w zależności od kraju, kultury i tradycji. W Polsce wyraźną granicą dojrzałości są 18 urodziny. W USA próg dorosłości „cywilnej” to z kolei 21 urodziny. W wielu krajach umowną datą, rozgraniczającą dzieciństwo od dojrzałości jest osiągnięcie wieku 16 lat. Dodajmy jednak, że przyjęcia w stylu „sweet sixteen” organizuje się głównie dla dziewcząt (USA, UK, Filipiny).

Zwyczaje – jak świętujemy pierwsze, dorosłe urodziny?


Wejściu w dorosłość towarzyszą rozmaite tradycje, obrzędy i zabawy. W Polsce przyjął się zwyczaj „pasowania” solenizanta – czyli wymierzania mu solidnych uderzeń paskiem. W Japonii młodzi ludzie mają swoje własne święto „wejścia w dorosłość” (ang. „coming of age”, wiek: ok. 20 lat), celebrowane oficjalnie w świątyniach a potem na uroczystych przyjęciach rodzinnych. W kulturze żydowskiej istnieje z kolei święto „Bar Mitzvah” – będące m.in. celebracją przejścia z wieku dziecięcego (12-13 lat) w wiek nastoletni. Niezależnie od kultury, większość tradycji oscyluje wokół radosnego świętowania dorosłości, otwierającej nowe możliwości i perspektywy rozwoju młodego człowieka.

Co kupić na 18 urodziny?


Nie ma wątpliwości, że upominek na 18 urodziny powinien być wyjątkowy. Nie mówimy o cenie, ale o pomysłowości, kreatywności i znajomości charakteru drugiej osoby. Przy wyborze podarunku na 18-stkę widać dwa, główne kierunki poszukiwań. Część kupujących decyduje się na prezenty tradycyjne, w stylu sentymentalnym. Mowa o wszelkiego typu pamiątkach – wydrukach, humorystycznych dyplomach, plakatach, ale też np. grawerowanej biżuterii. Druga opcja (obecnie przeważająca) to zabawne upominki na 18-stkę: maski, koszulki, T-shirty, kubki z nadrukami i wszelkiej maści akcesoria (w tym m.in. gadżety erotyczne).

Specyfika 18 urodzin pozwala też na podkreślenie imprezowego charakteru uroczystości. Nasz solenizant może wreszcie oficjalnie napić się piwa czy posmakować nieco mocniejszych trunków. Szukamy zatem gadżetów, które upamiętnią to wiekopomne wydarzenie. Oczywiście warto szukać według sprecyzowanych wytycznych. W wielu sklepach znajdziemy wyraźny podział na „prezenty na 18 dla dziewczyny” (np. kosmetyki, gadżety na imprezę) oraz „prezenty na 18 dla chłopaka” (koszulki ze śmiesznym nadrukiem, kubki, kufle na piwo etc.).

Śmieszny prezent na 18-stkę: co wybrać?


Nie mamy idealnego przepisu na udany prezent. Wiemy jednak, czym wywołać uśmiech na twarzy młodego solenizanta. W poszukiwaniu humorystycznego upominku na 18-stkę warto zerknąć do takich kategorii jak „śmieszne prezenty na urodziny”, „prezent dla piwosza” czy „prezent dla przyjaciela”. Polecamy też kategorie związane z określonym zainteresowaniem („prezent dla grafika”, „prezent dla programisty”) lub hobby („prezent dla gracza”, „prezent dla otaku”). Pamiętajmy o tym, że upominek na urodziny może mieć dowolną formę (koszulka, czapka z daszkiem, etui na telefon etc.) i jeden, wybrany przez nas nadruk.

Upominek na 18 urodziny dla dziewczyny


Tu z pomocą przychodzą wzory z kategorii „prezenty dla Niej”. Warto sprawdzić produkty, grafiki i hasła nadruków z serii „prezent dla niezamężnej”, „prezent dla przyjaciółki”, „prezent na Dzień Kobiet” i podobne. Szukamy też upominków spersonalizowanych. Dużą popularnością cieszą się m.in. T-shirty urodzinowe z nadrukami w stylu „Księżniczki rodzą się w lipcu”, „Materiał na żonę”, „Zołza”. Paniom polecamy szczególnie eleganckie koszulki damskie, lusterka kieszonkowe, ekologiczne torby bawełniane i poszewki na poduszki – na każdy typ produktu możemy nałożyć dowolny, wybrany wzór.

Prezent na 18-stkę dla chłopaka


Tu standardowo zachęcamy do sprawdzenia kategorii związanych z trunkami – piwem, alkoholem, imprezami. Dużym zainteresowaniem cieszy się też nasza kolekcja gadżetów z nosaczem. Na 18 urodziny polecamy koszulki, kubki i akcesoria z hasłami typu: „Dobry człowiek, ale niepijący”, „Szukam drugiej połówki, może być 0,7”, „18 lat? W twoim wieku miałem 19”. Pamiętajmy też o możliwości stworzenia kompletnego zestawu upominkowego. W jego skład może wchodzić np. torba na ramię, bluza z kapturem i czapka z daszkiem.

Ładowanie...