Jaki prezent na chrzest?

Zostałeś zaproszony na chrzest, ale nie wiesz jaki prezent na chrzest kupić? Wahasz się pomiędzy czymś praktycznym, co przyda się rodzicom, a czymś co w przyszłości przypomni maluszkowi o tym ważnym dniu? Doradzamy co wybrać.

Prezent praktyczny


Pojawianie się nowego członka rodziny to nie tylko wielka radość, ale także znaczne wydatki. Młodzi rodzice z pewnością nie będą mieli nic przeciwko praktycznym prezentom, takim jak komplet poduszek i kocyk do łóżeczka, chodzik, rożek, czy elektroniczna niania, które pozwolą im nieco odciążyć domowy budżet. Decydując się jednak na taką opcję warto dowiedzieć się, czy inny z gości nie wpadł na ten sam pomysł co my lub czy rodzice dziecka nie posiadają już upatrzonej przez nas rzeczy. O ile kilka kompletów do łóżeczka to nic złego, o tyle dziecku wystarczy jeden chodzik zamiast pięciu. Dobrym pomysłem może wydawać się zakup ubranek lub kosmetyków dla maluszka, ale na tę opcję decydujmy się tylko wtedy, gdy znamy odpowiedni rozmiar rzeczy lub rodzaj produktów używanych przez rodziców. W przeciwnym wypadku może okazać się, że młodzi rodzice zostaną zasypani niepotrzebnymi przedmiotami, z których dziecko nigdy nie skorzysta.

Pamiątka na lata


Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie by wybrać coś, co w przyszłości przypomni dziecku i jego rodzicom o tym wyjątkowym dniu, choć niekoniecznie będzie to praktyczne. W internecie bez problemu możemy znaleźć przedmioty, na które na zamówienie można nanieść unikalny grawer z imieniem i datą chrztu dziecka. Najczęściej spotykane są posrebrzane obrazki z aniołem stróżem, pozytywki, szkatułki czy skarbonki. Trafić można również na pokryte metalami szlachetnymi grzebienie, grzechotki lub zestawy sztućców. Taki prezent, choć przede wszystkim o wartości sentymentalnej, będzie jednocześnie sprawiał wrażenie luksusowego.

Niezapomniane wspomnienia


Jeżeli uważamy, że prezenty materialne nie są wystarczająco unikalne, możemy podarować dziecku i jego rodzicom karnet lub kartę prezentową umożliwiające wspólne uczestnictwo w jakimś wydarzeniu. Dobrym pomysłem będzie sesja zdjęciowa albo kilka sesji umożliwiających uwiecznienie rozwoju maluszka, zachodzącego tak szybko w pierwszych miesiącach życia. Pod uwagę można również wziąć zajęcia na basenie dla noworodków, które wbrew pozorom czują się w wodzie znakomicie. Jeżeli żadna z tych opcji nam nie odpowiada, warto sprawdzić jakie zajęcia i warsztaty oferowane są niedaleko miejsca zamieszkania obdarowywanej rodziny, a być może znajdziemy coś jeszcze bardziej interesującego.

Bez względu na to co wybierzemy, pamiętajmy jednak, że chrzest to przede wszystkim obrzęd religijny i to nie suma na rachunku za prezent jest w tym dniu najważniejsza.

Darmowa dostawa
od 200 zł
Szybka wysyłka
Doceniona jakość