Jak wybrać prezent na pierwszą

Pierwsza komunia święta to ważna uroczystość dla dziecka, jego rodziców i rodziny. To pierwszy świadomie przyjęty sakrament przez dziecko, który opatrzony jest wielką uroczystością i przyjęciem w gronie rodziny. Więc skoro jest przyjęcie to kupuje się również prezenty. I pojawia się pytanie – co kupić na pierwszą komunię świętą?

Nowocześnie albo tradycyjnie

Cóż, na to pytanie jest wiele odpowiedzi. Jednak da się je podzielić na dwa – prezenty tradycyjne i nowoczesne. Jakie są te tradycyjne? Bardzo związane z samą ceremonią i takie, które mogliśmy dostawać my kiedy szliśmy do pierwszej komunii. To może być na przykład medalik, zegarek, Biblia, czy piękny różaniec. Ostatnio jednak odchodzi się od takich prezentów. Coraz częściej dzieci dostają prezenty niezbyt powiązane z tym dniem jak na przykład tablety, rowery, komputery, drony, czy konsole.

Prezent, który zawsze się pojawi

Prezentem, który zawsze pojawia się na liście jest koperta. Wielu zaproszonych gości nie mają pomysłu na prezent lub po prostu chcących by dziecko samo wybrało co chce na prezent daje im pieniądze. Ten pomysł na prezent na komunię chyba nigdy nie przestanie być wykorzystywany.

Na co powinniśmy się zdecydować?

Na to, jaki konkretnie wybrać prezent ma wpływ wiele czynników. Jeśli jesteśmy rodzicami chrzestnymi to wypadałoby dać coś więcej niż pozostali goście. W końcu przy chrzcie zostaliśmy wybrani na chrzestnego, pewnego rodzaju opiekuna dla dziecka. Po drugie – wszystko zależy na ile możemy sobie pozwolić. Prezent na komunię, nawet będąc chrzestnym, nie może sprawić, że popadniemy w długi. Dlatego, jeśli nam się niezbyt wiedzie to powinniśmy o prezencie na komunię pomyśleć wcześniej. Wtedy oszczędzimy sobie wiele stresu i presji czasu. Kolejną kwestią jest to czego chcemy dla dziecka i jakie mamy przekonania. Jeśli jesteśmy tradycjonalistami to kupno pięknego medalika lub złotego pierścionka albo sygnetu jest jak najbardziej pięknym i odpowiednim prezentem. Z drugiej strony, jeśli bardziej chcemy spełnić marzenia dziecka o nowym tablecie to zakup takowego również nie będzie nietaktem. Obecnie po prostu daje się zarówno bardziej konwencjonalne prezenty, jak i te mniej konwencjonalne. Jest też również trzecia opcja na prezent na komunię. Wybrać piękną kartkę i włożyć do koperty pieniądze, aby dziecko lub bardziej jego rodzice sami zdecydowali co jest bardziej potrzebne.

Darmowa dostawa
od 200 zł
Szybka wysyłka
Doceniona jakość