Czego nie kupować nauczycielow

Jest wiele takich okazji, które przyprawiają ludzi o ból głowy, szczególnie jeśli trzeba kupić prezent. Łatwo wówczas wpaść w pułapkę i kupić coś, przez co zostaniemy skreśleni na długie lata lub też stracimy szacunek dla drugiej osoby. Do takich okazji należy zdecydowanie dzień nauczyciela i zakończenie roku szkolnego, kiedy trzeba wręczyć coś wychowawcy.
Pytanie, jakie postawiliśmy tym razem dotyczy rzeczy, których NIE należy kupować w żadnym wypadku.

1. Świeczki. Pomimo tego, że wielu osobom kojarzy się ten prezent z długimi, zimowymi wieczorami, a zapachowe świeczki wypełniają dom magiczną wonią, to ten podarunek w bardziej oficjalnych sytuacjach może zostać negatywnie odebrany. Niektórym świeczki kojarzą się z pogrzebem, cmentarzem, a co za tym idzie, życzeniem obdarowanej osobie śmierci. Ten argument w młodym pokoleniu się zaciera, ale nieco starsze osoby mogą poczuć się urażone.
2. Książki – wszystko zależy jakie. Bo czasami podarowanie książki nauczycielowi będzie świetnym pomysłem. Jednak jeśli podarujemy poloniście lekturę z opracowaniem z Grega, biologowi podręcznik do fizjologii dla zaawansowanych, a germaniście słownik języka niemieckiego, nie zdziwcie się, jak na najbliższej kartkówce dostaniecie trudniejsze pytania niż reszta klasy. Taki prezent może sprawić, że ktoś poczuje się tak, jakby potrzebował dodatkowych lekcji z danego przedmiotu, bo za mało wie. Nawet jeśli tak jest, to lepiej nie dać tego po sobie poznać.
3. Alkohol – ten pomysł jest z założenia zły. Takie prezenty dobrze sprawdzają się wśród dorosłych osób. W przypadku młodzieży dającej nawet najszlachetniejsze wino swojemu nauczycielowi, będzie to w najlepszym razie komiczne.
4. Kosmetyki – o gustach się nie dyskutuje. O zapachach też nie. Dla jednych będzie coś miało przyjemny zapach, dla innego kosmetyk będzie odrzucający. Pomijając ten fakt, warto zauważyć inny aspekt – kupowanie produktów typu żel pod prysznic czy dezodorant może zostać odebrane jako sugestia, by częściej się mył. A to zakrawa o poważną obrazę.

Celem wręczenia komuś prezentu jest sprawienie mu przyjemności, jest wyrazem szacunku do drugiego człowieka. Jeśli znamy kogoś mało, dobrze postawić na sprawdzone kwiaty lub czekoladki, to są uniwersalne prezenty, sprawdzą się w większości przypadków.

Darmowa dostawa
od 200 zł
Szybka wysyłka
Doceniona jakość