Rodzaje aplikacji na produkty

Druk tamponowy

Możliwości nowoczesnej drukarni pozwalają nanosić obrazy nawet na małe przedmioty, jak wieczne pióra, zapalniczki, breloki, odznaki i wiele innych. Z większymi, jak abażur z nadrukiem, też nie ma najmniejszych komplikacji. Najbardziej odpowiednią technologią do takiej aplikacji jest tampon druk – druk wklęsły, podczas którego farba jest przenoszona z formy drukowej na produkt za pomocą specjalnego tamponu. Jest to jeden z najpopularniejszych rodzajów aplikacji obrazowych, w którym stosuje się specjalne farby z rozpuszczalnikami, które naruszają powierzchnię przedmiotu, sam rozpuszczalnik szybko odparowuje po nałożeniu, a materiał uzyskuje niezbędną lepkość. Pigment barwiący, w postaci proszku lub cieczy, jest wchłaniany do warstwy powierzchniowej, a po wyschnięciu stają się jednolitą, jednorodną powierzchnią.

Sitodruk

Dziś sitodruk jest prawdopodobnie najbardziej popularną i wszechstronną technologią drukowania stosowaną w prawie każdym rodzaju produktów promocyjnych. Metodą sitodruku obraz może być przeniesiony na dowolny materiał, czy to bawełny, drewno lub papier, nylon lub poliester, plastik, szkło albo sztuczna skóra. Bezpośrednie drukowanie na tkaninie

Bezpośrednie drukowanie na tkaninie

– metoda drukowania, w której nie są potrzebne pośrednie nośniki obrazu. Metoda ta może być użyta do dość nowych metod brandingu wyrobów włókienniczych. Druk ten umożliwia uzyskanie wysokiej jakości pełnowartościowych nadruków na różnych nośnikach tekstylnych: bluzach, koszulkach, czapkach, koszulach. To dzięki temu drukowi łatwo jest zrealizować odważne projekty. Bezpośrednie drukowanie na tkaninie nadaje się do szybkiego drukowania, ponieważ jest wykonywane bardzo szybko bez wcześniejszego przygotowania. Używane do drukowania ekologicznego atramentu wykonane są na bazie wody.

Kalkomania

Naklejka glazurowana – tak nazywa się metoda nakładania obrazu na produkt ceramiczny, szkło lub porcelanę i inne podobne materiały. Często można było zobaczyć podobne wzory na kubkach, spodkach i kubkach. Naklejka jest jednym z optymalnych sposobów nakładania obrazu na naczynia. Ta metoda jest najbardziej estetyczna i wyrafinowana, szczególnie w porównaniu z innymi metodami. Dlatego kalkomania jest bardzo często używana do tworzenia markowych produktów, do ekskluzywnych prezentów i pamiątek, których nikt inny nie ma.

Druk cyfrowy

Metoda druku cyfrowego jest szeroko rozpowszechniona jako sposób na szybkie powielanie materiałów promocyjnych i produktów promocyjnych. Jest również stosowany w brandingu: drukowanie wkładek drukarskich do tarcz, breloków i plakietek i indywidualnych dzienników. Drukowanie na specjalnym papierze transferowym umożliwia przeniesienie obrazu na materiał docelowy. Druk cyfrowy jest powszechnie stosowany w produkcji wizytówek, dyplomów i certyfikatów, zaproszeń i pocztówek. W razie potrzeby w krótkim czasie uzyskać dodatkowy nakład plakatów, billboardów, broszur lub innych produktów.

Druk sublimacyjny

Metoda druku pośredniego wielobarwnego nazywana jest drukiem sublimacyjnym. Jest to sposób tworzenia obrazu, w którym pod wpływem wysokich temperatur barwnik ze stanu ciekłego lub stałego przechodzi w stan gazowy i w ten sposób wnika głęboko w strukturę materiału, a następnie osadza się tam. Ta metoda drukowania jest szeroko stosowana w biznesie, reklamie, handlu i produkcji. Poprzez druk sublimacyjny Wytwarza się ogromną masę produktów promocyjnych i pamiątkowych. W druku używa się dowolnych materiałów: metalu, tkaniny, szkła, drewna, plastiku, folii, papieru, ceramiki, kamienia.

Naklejka przestrzenna pod warstwą żywicy

Polimerowe naklejki wolumetryczne są używane do nakładania logo na wiele różnych produktów z szerokiej gamy materiałów: plastiku, metalu, szkła, poliestru. Naklejki te można łatwo zainstalować na prawie każdej powierzchni i nakładać na produkty, na których nie można umieścić logo w inny sposób. Naklejki przestrzenne pod warstwą polimerową są stosowane w wielu dziedzinach: jako produkty etykietujące, pamiątkowe i reklamowe, jako elementy projektu. Bardzo często naklejki wolumetryczne są używane jako podpisy i oznaczenia na markowych urządzeniach i innych produktach: komputery, meble, samochody, urządzenia przemysłowe i AGD. Naklejki polimerowe znajdują się również w miejscach publicznych, biurach, klubach jako np. numer szafy, tabliczki na drzwiach, detale na popielniczce i na innych elementach wnętrza.

Druk UV

Wysokiej jakości druk UV jest jedną z najbardziej poszukiwanych usług w dziedzinie poligrafii. Druk UV jest bardzo często stosowany w produkcji produktów promocyjnych. Po uprzednim odtłuszczeniu, oczyszczeniu z kurzu i antystatycznej obróbce powierzchni materiału, obraz można nakładać na prawie każdą podstawę. Nie ma ograniczeń co do dopuszczalnych materiałów do aplikacji. Flex, czyli folia

Folie fleksograficzne

to samoprzylepne etykiety z folii termotransferowej, które nakłada się przede wszystkim na wyroby włókiennicze i inne powierzchnie. Ta metoda nie nakłada ograniczeń na rodzaj tkaniny, jej skład i kolor, w przeciwieństwie do druku sublimacyjnego. Odpowiednie są zarówno tkaniny syntetyczne, jak i naturalne, a także tkaniny mieszane w dowolnej kombinacji. Ponadto folia fleksograficzna ma niską cenę, ale wysoką odporność na zużycie. Folie termiczne doskonale łączą się ze sobą, taka mieszanka pozwala tworzyć bardzo nietypowe obrazy.

Haft

Haft to metoda nakładania trwałego obrazu wykonywana przez automatyczne hafciarki pracujące w określonym programie. Zwykle stosuje się go ozdabiając koszulki, bluzy polo, czapki bejsbolówki, bluzy i inne produkty tekstylnych. Haft maszynowy jest trwalszy w porównaniu z drukowaniem i pozwala nadać większą objętość obrazowi.

Grawerowanie laserowe

Grawerowanie laserowe to metoda nakładania obrazu na produkt za pomocą skupionej wiązki laserowej. Takie wzory różnią się reliefem. Grawerowanie laserowe jest nie tylko metodą aplikacji, ale także samym obrazem uzyskanym na produkcie. Najczęściej w ten sposób nakłada się logo, napisy, rysunki lub wzory.

Tłoczenia

Wytłaczanie, jako metoda obrazowania reliefowego, jest najczęściej stosowane na przedmiotach wykonanych z miękkiego, plastycznego materiału, przede wszystkim ze skóry naturalnej lub sztucznej, a także z papieru i drewna. W przypadku tego rodzaju obróbki najważniejsze jest to, że powierzchnia materiału jest plastyczna.

Metaloplastyka

Jest to stosunkowo nowy sposób brandingu produktów i element tożsamości korporacyjnej firmy. Metalowe naklejki są wygodne w użyciu.

Darmowa dostawa
od 200 zł
Szybka wysyłka
Doceniona jakość