Nadruki na koszulkach

Sitodruk to druk przemysłowy na koszulkach i tekstyliach. Średnie i duże nakłady od 100 sztuk są najbardziej opłacalne. Na rynku są specjalne drukarki do drukowania na tekstyliach. Kierunek jest dość obiecujący w przypadku dużych nakładów, ponieważ sprzęt jest dość drogi.

Drukowanie na koszulkach jest możliwe za pomocą metody termotransferowej. Obraz jest przenoszony przez wpływ temperatury i ciśnienia. Aby wdrożyć metodę, potrzebujesz prasy termicznej. Jej cena zależy od producenta i rodzaju prasy. Termotranfer dzieli się na wykonywany laserowo, szablonowo, za pomocą folii lub atramentów.

Transfer atramentowy to drukowanie za pomocą drukarki atramentowej na specjalnym papierze. Obraz jest wycinany i mocowany na tekstyliach za pomocą żelazka. Wtedy koszulki z nadrukiem wychodzą najlepiej.

Innym sposobem drukowania za pomocą drukarki atramentowej jest sublimacja. W tym procesie substancja przechodzi z fazy stałej do gazowej bez fazy ciekłej. Obraz jest nakładany na papier w lustrzanym odbiciu, suszony i prasowany na nośniku zawierającym polimer. Aby uzyskać wyraźny obraz, zaleca się użycie papieru sublimacyjnego lub matowego papieru fotograficznego. Do takiej techniki odpowiednie są tkaniny o zawartości co najmniej 70% włókien syntetycznych poliestru. Na tkaninach bawełnianych drukowanie nie będzie stabilne, jeśli nie użyjesz specjalnej folii do podłoża pod wzór. Ta metoda jest najbardziej odporna na pranie. Do jego realizacji potrzebna jest drukarka i prasa termiczna. Metodą sublimacji wykonywane są flagi, odzież sportowa, metalowe tabliczki, talerze z nadrukiem i kubki z nadrukiem.

Do transferu za pomocą drukarki laserowej potrzebna jest bezpośrednio sama drukarka i specjalny papier. Stosowany na lekkich bawełnianych i syntetycznych tkaninach. Drukowanie obrazu odbywa się w formie lustrzanej. W przypadku czarnych tkanin użyj specjalnego papieru dwuwarstwowego. Po usunięciu górnej warstwy pozostaje cienka folia z obrazem, którą należy połączyć w prasie. Dzięki transferowi laserowemu można przenosić obrazy na powierzchnie ceramiczne, drewniane, metalowe, szklane, plastikowe itp. Specjalne powłoki nie są wymagane, ale potrzebujesz prasy i maty do równomiernego obciążenia produktu. Za pomocą tzw. zimnego papieru możesz przenosić zdjęcia na świece, naczynia i inne przedmioty. Wśród zalet jest możliwość korzystania z kolorowej drukarki laserowej. Wadą jest krótsza eksploatacja produktów. Lekka tkanina z takim nadrukiem wytrzymuje do czterdziestu ręcznych prań w czterdziestu stopniach.

Metoda drukowania za pomocą folii jest dość prosta. Ma warstwę kleju, która po stopieniu przykleja się do tkaniny. Przy zachowaniu technologii i jakości folii produkty mogą być poddawane praniu na gorąco, czyszczenia na sucho i wpływom mechanicznym. Aby uzyskać nieskomplikowane obrazy, można nakładać jedną na drugą. Istnieje wiele rozwiązań kolorystycznych tego materiału, w tym fluorescencyjne, metaliczne i odblaskowe. Przedział cenowy różni się w zależności od składu, na przykład obecności impregnacji wodoodpornej.

Darmowa dostawa
od 200 zł
Szybka wysyłka
Doceniona jakość