W kubkach z nadrukiem kawa sma

Drukowanie na kubkach jest wykorzystywane nie tylko w produkcji oryginalnych upominków, ale także w reklamie, marketingu, turystyce, a także w wielu innych dziedzinach. Przenoszenie obrazu na wyrób ceramiczny może odbywać się na różne sposoby. Proces drukowania przy użyciu każdej metody jest inny. Dlatego jakość druku i trwałość obrazu także się różnią.

Trzy etapy przenoszenia obrazu na kubki reklamowe.

Przygotowanie układu, który będzie pasował do wielkości, kształtu geometrycznego, średnicy i wysokości produktu.
Drukowanie wybranego obrazu specjalnymi farbami na profesjonalnym sprzęcie.
Przenieś obraz do kubka za pomocą wcześniej wybranej metody i ostateczne osadzenie obrazu.

Sposoby przenoszenia obrazu na kubek

Termosublimacja – wysokiej jakości sposób na przeniesienie gotowego obrazu na kubek za pomocą specjalnej prasy. W przypadku tej metody drukowania można używać tylko białych i wstępnie przygotowanych kubkach. Na drukarce należy zainstalować proces ciągłego i równomiernego podawania atramentu. W takim przypadku system musi być wypełniony farbami sublimacyjnymi. Na prasie termicznej ustawiana jest żądana temperatura i parametry czasu. A sam obraz jest drukowany na drukarce. Następnie obraz za pomocą gorącej prasy termicznej jest przenoszony i mocowany na ceramicznej powierzchni kubka. Aby termosublimacja zapewniała wysokiej jakości druk obrazu, należy użyć najnowszego sprzętu i specjalnego papieru do wydrukowania obrazu. Kolory obrazu będą nasycone, linie będą wyraźne, a jakość druku będzie fotograficzna.

Zimna naklejka – metoda transferu, która jest najczęściej stosowana na produktach dekoracyjnych, ponieważ farbę obrazu można łatwo zmyć wodą. Zdjęcia na kubek są przenoszone z papieru. Ta metoda pozwala uzyskać bardzo wysoką jakość drukowania na kubkach, z jasnymi, bogatymi kolorami i rysunkiem drobnych szczegółów.

Gorąca naklejka – metoda drukowania, w której obraz jest jakby wytrawiany na powierzchni kubka. W związku z tym, farby na rysunku nie zmywają się i nie blakną. Są odporne na wysoką wilgotność i uszkodzenia mechaniczne. Obraz jest nakładany na kubki z nadrukiem specjalnymi farbami ceramicznymi, po czym kubki są wypalane w piecu w temperaturze około 900 stopni.

Sposób drukowania na kubku jest dobierany w zależności od przeznaczenia produktu końcowego. Jeśli kubek jest aktywnie używany, odpowiednia jest termosublimacja lub gorąca naklejka. Jeśli chcesz przenieść zdjęcie na kubek, najczęściej używa się termosublimacji. A jeśli kubek będzie jedynie ozdobą, można użyć zimnej kalkomanii.

Darmowa dostawa
od 200 zł
Szybka wysyłka
Doceniona jakość