Fotoksiążka na prezent

Fotokalendarz i fotoksiążka to jedne z ciekawszych pomysłów na prezent lub stworzenie spersonalizowanego gadżetu. Przeważnie kalendarze kupujemy w księgarniach, wybierając jedynie spośród kilku — kilkunastu modeli. Często kalendarze takie nie mają naszych ulubionych motywów i decydujemy się na pośrednie rozwiązania np. popularne widoki czy zwierzęta. Fotoksiążki według własnego projektu mogą zawierać dowolne grafiki i być dowolnie skonstruowane. Czym zatem są fotokalendarze i fotoksiążki? Jak się je tworzy i zamawia? O tym wszystkim poniżej.

Czym są fotoksiążki i fotokalendarze?

Fotoksiążka to książka, która składa się ze zdjęć oraz tekstu przygotowanych przez nas. Może mieć ona postać albumu lub książki ze zdjęciami. Taką fotoksiążkę wykonujemy samodzielnie — na stornie producenta, a następnie zlecamy jej wydrukowanie i wysłanie pod nasz adres. Fotoksiążki mogą mieć różne rozmiary, typy papieru, kolory, grafiki czy układy. Fotokalendarz to dość podobny produkt, choć różni się nieco od fotoksiążek. Jest to kalendarz, który projektujemy samodzielnie tj. wybieramy układ, kolory, wielkość, rodzaj czy zdjęcia w kalendarzu. Kalendarz tego typu posiada już odpowiedni układ dni i miesięcy, a my jedynie dopełniamy go swoimi grafikami i odpowiednimi opcjami. Fotoksiążki i fotokalendarze tak naprawdę przypominają te oferowane w księgarniach i wykonywane przez wydawnictwa. Firmy oferujące tego typu usługi dają jednak nam możliwość samodzielnego spersonalizowania książek i kalendarzy. Możemy dostosować je w bardzo elastyczny sposób i stworzyć z nich zarówno albumy prezentowe, fotoksiążki ze wspomnieniami czy różnego rodzaju kalendarze np. biurkowe, czy ścienne. Na rynku istnieje wiele marek, które oferują wykonanie takiego produktu księgarskiego. Są to zarówno firmy działające jedynie w internecie, ale też i duże sieci księgarskie działające w świecie realnym. Ceny fotoksiążek i fotokalendarzy są różne. Zależą one od typu książki, jej wielkości, jakości papieru czy samej marki. Ceny na rynku wahają się od kilkunastu złotych do nawet kilkuset. Najtańsze będą cienkie książki w miękkiej oprawie czy kalendarzyki biurkowe. Książki wielkości A4 lub A5 o przeciętnej budowie kosztować mogą kilkadziesiąt złotych. Za największe i najgrubsze książki lub największe fotokalendarze zapłacić będziemy musieli nawet ok. 200 złotych.

Dla kogo mogą być przeznaczone fotoksiążki i fotokalendarze?

Fotoksiążki i fotokalendarze to dobry pomysł przy różnego rodzajach wydarzeniach. Z pewnością mogą one służyć nam jako spersonalizowane gadżety. Możemy również podarować je osobie, która interesuje się daną tematyką np. jachtami czy samolotami. Na rynku trudno znaleźć tego typu produkty, które będą wykonane ściśle z daną kategorią, gdyż mają kupować je różni ludzie. Dzięki fotoksiążce czy fotokalendarzowi możemy zatem zrobić doskonały prezent gwiazdkowy czy urodzinowy osobie o konkretnych zainteresowaniach. Kolejną sytuacją, w której sprawdzi się tego typu podarunek, są wszystkie mniej formalne okazje takie jak urodziny znajomego z pracy czy chęć udekorowania właśnie miejsca pracy. Fotoksiążkę możemy wykonać również na pamiątkę danej okazji np. wakacji, ukończenia studiów czy urodzin dziecka umieszczając w niej wszystkie zdjęcia. Fotoksiążki możemy również przekazywać starszym członkom rodzin, dla których książka ze zdjęciami bliskich będzie niezwykle trafionym prezentem.

Jak przebiega proces tworzenia i zamawiania?

Proces tworzenia oraz zamawiania fotokalendarza lub fotoksiążki przebiega bardzo prosto. Pierwszą czynność, jaką musimy wykonać, jest wybór odpowiedniej firmy. Warto przy tym porównać ceny, opcje dostawy czy dostępne szablony. Te, są widoczne na stronach poszczególnych marek. Jeśli już wybierzemy serwis, w którym będziemy tworzyli produkt, należy założyć konto. Rejestracja jest prosta i polega jedynie na podaniu adresu, danych osobowych i hasła. Gdy mamy już zarejestrowane konto na portalu możemy przejść do tworzenia samej fotoksiążki lub fotokalendarza. W zależności od danego serwisu zrobimy to bezpośrednio na stronie internetowej lub będziemy musieli pobrać program na komputer. Gdy rozpoczniemy proces tworzenia, będziemy musieli w pierwszej kolejności wybrać ustawienia samej książki. Będzie to rodzaj okładki, typ książki, format, rodzaje papieru — błyszczący lub matowy, czy ilość stron. Następnie powinniśmy zadecydować, z jakiego szablonu skorzystamy. Przeważnie możemy również zacząć projektowanie fotoksiążki “od czystej strony”. Kolejnym krokiem jest wgranie zdjęć, które chcemy mieć w kalendarzu lub fotoksiążce oraz opcjonalnie dodatnie tekstu na każdej stronie. Zdjęcia możemy odpowiednio przycinać, kadrować, obracać czy umieszczać w ramkach, jeśli wybraliśmy gotowy szablon. Tylko od naszej inwencji zależy, jaką fotoksiążkę stworzymy i jaki finalnie będzie nasz produkt. Po stworzeniu projektu należy go zapisać oraz sprawdzić na podglądzie. Jeśli wszystkie zmiany nas satysfakcjonują, ostatnią czynnością jest zamówienie kalendarza i zapłacenie za niego. Fotoksiążka wysyłana jest do nas kurierem lub możemy odebrać ją w punkcie naziemnym — np. salonie danej marki.

Dlaczego warto — Korzyści i zalety

Fotoksiążka i fotokalendarze to bardzo dobry wybór pod wieloma względami. Z pewnością jest to idealny pomysł na gustowny i praktyczny zarazem upominek. Dzięki temu pomysłowi możemy w ciągu godziny stworzyć oryginalny i jedyny w swoim rodzaju prezent. Samo wykonanie tego gadżetu nie jest trudne i z tym zadaniem poradzi sobie każda osoba. Fotoksiążka będzie również dobrym wyjściem z sytuacji, w której nie mamy pomysłu na prezent lub nie mamy czasu samodzielnie udawać się do galerii handlowej i szukać prezentów. Gadżety foto są ciekawym pomysłem na spersonalizowane akcesoria. Zamiast kupować przypadkowe produkty w księgarniach, którymi będziemy się otaczać, możemy sprawić sobie przyjemności wykonując je według dowolnego projektu. Z pewnością dadzą dużo więcej radości niż standardowy kalendarz. Sama cena takich produktów nie jest sporo wyższa od tych ogólnodostępnych, a duży wybór firm oferujących takie usług pozwala wybrać dogodną dla na opcje dostawy czy personalizacji.

Darmowa dostawa
od 200 zł
Szybka wysyłka
Doceniona jakość