Od dnia 19.05.2023 obowiązuje nowy regulamin.
FILTROWANIE wyczyść filtry ×
Kolor
Zakres cenowy

WALENTYNKI

Co kupić na walentynki? Jakim upominkiem zaskoczyć partnera w Dzień Zakochanych? Jaki, symboliczny prezent dołożyć do klasycznego zestawu „miś plus czekoladki”? W Prezent Simple pomożemy Ci znaleźć idealny upominek dla Twojej drugiej połówki. Podpowiemy, w jakich kategoriach warto szukać („prezent dla ukochanej”, „prezent dla niego”), jakie wzory nadruków są obecnie na topie i które akcesoria warto sprawdzić. Wiemy, czym wzruszyć fanów tego sympatycznego święta a czym poprawić humor zagorzałym przeciwnikom pluszowych amorków. Pomożemy niezależnie od tego, ile czasu zostało Ci na znalezienie tego jedynego, idealnego prezentu...
Filtruj

Wybrane opcje:
  • Walentynki
  • Na okazje

Walentynki – walka tradycji z komercją?


Dzień Zakochanych – chyba żadne, inne święto nie wzbudza tak wielkich emocji. Dla jednych sympatyczna okazja do celebrowania związku i podarowania symbolicznego upominku ukochanej osobie (partnerowi, narzeczonej, małżonkowi). Dla innych możliwość anonimowego wyrażenia uczuć upatrzonemu „obiektowi westchnień”. Z roku na rok walentynki stają się też obiektem krytyki. Miłośnicy rodzimych tradycji zwracają uwagę na silną komercjalizację święta i poczucie narzucenia „obowiązku zakupowego”. W niektórych krajach (Pakistan, Indie, wybrane kraje arabskie) krytyka ma formę realnych restrykcji, dotyczących m.in. czasowego zakazu sprzedaży gadżetów, związanych ze świętem (pluszowe serca, misie, czekoladki). Skrajność opinii nie odrzuca jednak wiernych fanów tego święta a 14 luty wciąż wiąże się z prawdziwym boomem na maskotki, słodycze, kwiaty i akcesoria dla zakochanych.

Patron zakochanych i… chorych psychicznie?


Kim był święty Walenty? Według tradycyjnych przekazów patron zakochanych żył w czasach Cesarstwa Rzymskiego i był lekarzem. Istnieje kilka sprzecznych legend, powiązanych z tą tajemniczą postacią. Według jednej wersji Walenty złamał ówczesne prawo cesarskie, zakazujące legionistom wchodzenia w związki małżeńskie (zakładanie rodziny miało wpływać negatywnie na lojalność żołnierzy). Udzielenie ślubu zakochanym poskutkowało więzieniem, w którym nasz bohater poznał piękną córkę strażnika. Para kontaktowała się za pomocą listów, podpisywanych przez skazańca formułką „od Walentego”. 14 luty – data egzekucji więźnia - to dziś wspomnienie świętego, który dość szybko uzyskał tytuł „patrona zakochanych”. Dodajmy jeszcze powszechnie znaną ciekawostkę: Walenty jest też patronem epileptyków i chorych psychicznie (fakt przytaczany głównie przez przeciwników tego sympatycznego święta...).

Co kupić na walentynki?


To pytanie które rokrocznie budzi postrach nie tylko męskiej części społeczności… Przyjęło się, że jeżeli mamy to szczęście i jesteśmy w związku, powinniśmy (?) obdarować drugą osobę przynajmniej symbolicznym upominkiem. Słuszność obowiązku świętowania pozostaje dyskusyjna. Dużo ciekawszym wydaje się raczej podejście „na luzie”, czyli celebrowanie wspólnie spędzonego czasu i zabawa w znalezienie upominku, który przede wszystkim ucieszy i poprawi humor.

W Prezent Simple zdecydowanie wybieramy drugą opcję… Wierzymy, że idealny prezent dla ukochanej/ukochanego nie musi być kosztowny. Wystarczy trochę kreatywności, pomysłowości i chęć wykazania się znajomością charakteru drugiej osoby. Walentynki to niepowtarzalna okazja, by pokazać, że wiemy, czym pasjonuje się nasza druga połówka (prezent dla majsterkowicza? prezent dla otaku?). W poszukiwaniu symbolicznego podarunku warto przeszukać kategorie, dotyczące m.in. zawodu, nietypowego zainteresowania, pasji lub hobby drugiej osoby. Czy potrafimy to zrobić? Czy wiemy, jaki gadżet ucieszy grafika a czym poprawić humor partnerce, która na co dzień pracuje jako księgowa? Co podarować chłopakowi? Czym zaskoczyć żonę?

Target: idealny prezent na walentynki dla niej


Kto powiedział, że idealny prezent dla niej to puchate, czerwone serducho? Nie każda z kobiet lubi też czekoladki… Jeżeli wiesz, że Twoja sympatia ma duży dystans do siebie i równie wielkie poczucie humoru, warto zainteresować się sympatycznymi upominkami z zabawnym nadrukiem. W Prezent Simple pozwoliliśmy sobie wydzielić kilka kategorii, które pomogą Ci w szybkim porównaniu wzorów na konkretne okazje. W przypadku walentynek warto sprawdzić zarówno główną kategorię („prezent na walentynki”), jak i podkategorie szczegółowe, takie jak: „prezent dla żony”, „prezent dla singielki”, „prezent dla zołzy”. A może łatwiej będzie Ci wyszukać określony produkt (koszulka damska, poszewka na poduszkę, lusterko kieszonkowe), do którego dobierzesz estetyczny wzór?

Jaki prezent na walentynki dla chłopaka?


Koszulka z nadrukiem dla niego (Dzień Chłopaka, dla męża) to jeden z naszych bestsellerów. Wybierz hasło lub grafikę – podpowiemy Ci, jakie produkty są dostępne w wybranej kategorii. Kupujesz koszulkę lub bluzę dla chłopaka? Pamiętaj o różnych wersjach kolorystycznych i tabeli rozmiarów. Szukasz humorystycznego prezentu dla partnera lub narzeczonego? Polecamy podarunek z wymownym hasłem w stylu „Poprosiłem Boga o anioła i zesłał mi moją żonę” . Pamiętaj, że istnieje też możliwość zestawienia sympatycznego upominku „dla dwojga”.

Ładowanie...